Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” medlulına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece vukuf aktarımı karınin bileğil, aynı zamanda sefa karınin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) sohbet yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız rastgele biriyle bünyelabildiği üzere hassaten tanıdığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri aracılığıyla bünyelabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve sohbet ika için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak veya müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş edinmek karınin sadece nickname (suni kişi) söylemek kifayetli olurken birtakımlarındaysa sohbete esaslamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine esaslıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program ara çehreünü kullanarak sadece makalelı, makalelı ve manzaralü, ünlü ve manzaralü üzere tercihe sargılı olarak sohbet etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kısaltarak süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde anlık mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir gayrı pop chat program olan ve internetin efsane mukayyetmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir