Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, güçlü lisans eğitimini Kıymet Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Kuruluş yerında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye sektöründe bellik kasılmau, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk öğün önemli üniversite kurumlarının Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze denli terbiye sektöründe ocak olarak birfena markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koca ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, ilmî alanlarda millî ve uluslararası aktif çallıkışmalar yürüten KALKO, birfena ayak topu, basket bendeübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yer aldığı Yetişkinçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin huzurı rabıta Türkiye’nin en koca özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 yıldır dümen kurulunda yer almaktadır.

KALKO, terbiye yerında yaptığı sükselı methalimlerden dolayı birfena dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Terbiye Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında terbiye yerında projeler yürütmektedir. Her sene birfena öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir