Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sıkça kullanılan dü mazmun. Ancak bu dü mazmun konuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online düzenışveriş firmaları ve internetten satış yapan e-tecim siteleri bağırsakin ciddi olan bu dü mazmun, yeni kitlelere yetişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek yerine önemlidir. Her dü mazmun da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü fazlalıkrmaya yardımcı olur, ancak aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu tasarmızda dönem dönem birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM teriminı azıcık daha aççalım ve beraber inceleyelim.

SEM: Arama Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türki olarak Arama Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması bağırsakin meydana getirilen çdüzenışmalara denir.

Arama motoru reklamcılığı olarak da tanımlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam çalımı gerçekleştirilerek web sitelerinde gidiş geliş artışı hizmetlemlerinin bütününe denir. En pop ve pıtrak kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve marka kıymetini fazlalıkrmaya yönelik bir çdüzenışma olan SEM, müşteri kitlesini geliştirmek açısından da oldukça önemlidir. Ayrıca SEM çdüzenışmaları ile trafiğinizi anlık arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak da bilinen SEO çdüzenışmaları ise SEM’in bilakis ücretsiz çdüzenışmalardır. SEM belirli bir bütçe bağırsakin maruz reklamları kapsarken SEO çdüzenışmaları belirli anahtar kelimelerde sözıcı bir yükseliş elde geçirmek bağırsakin meydana getirilen çdüzenışmalardır. Elkızı, bu huzurlaştırmayı azıcık daha aççalım.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çdüzenışmaları arasındaki üstelik; mafevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret huzurlığında, SEO’nun ise bağırsakerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde konstrüksiyonlabilmesidir. şu demek oluyor ki SEO bağırsakin en ilkin içeriği üretirken harcanan maliyet dışında başarım göstermesi bağırsakin yeni bir ödeme konstrüksiyonlmaz.

Bunun dışında bir önemli üstelik da hızdır. SEM çdüzenışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısaltarak süre içerisinde fazlalıkrabilirsiniz. Bunun bilakis SEO çdüzenışmaları ise uzun soluklu çdüzenışmalardır. SEO çdüzenışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri girişim girişim yapmalısınız.

Bu dü sayısal pazarlama mazmunı arasındaki bir öteki önemli üstelik da doğallıktır. SEM çdüzenışmaları ücretli reklam çdüzenışmaları olduğu bağırsakin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Ancak SEO çdüzenışmalarında bu gidiş farklıdır. SEO çdüzenışmaları daha tabii uygulamaları kapsar ve sitenize daha uzvi bir gidiş geliş rahatışı sağlar.

Bu dü mazmun, bağırsakerik itibarıyla da çeşitleme gösterir. SEO çdüzenışmalarındaki bağırsakerikler kullanıcı deneyimini fazlalıkrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. şu demek oluyor ki daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çdüzenışmalarında ise uğur daha ticari olduğu bağırsakin bağırsakerikler SEO çdüzenışmalarındaki üzere olmayabilir.

Ancak bu düşünmek değildir ki SEM bağırsakerikleri kalitesizdir. Yalnızca dü mazmun arasındaki bağırsakerik konseptleri ve odaklar farklıdır. Ayrıca belirtmekte yarar var: Bu dü kavramdan biri diğerinden daha esen evet da daha üstün değildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve gereksinimlerine nazaran ikisinden de faydalanılabilir.
Yazımızın burada sonuna geliyoruz, ancak okumaya devam geçirmek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Yoğaltıcı Davranışları: Dijital Dönüşümün Yükselişi tasarmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir