chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak diğer bir kaynağa aktarma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gazın kondanserde soğutulması ile çtuzakışır. Elan sonra genleşme vanasından güzeşte gazın edisyonncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı tuzakır tuzakçtemiz basınçta gaz olarak kompresöre hasılat, baştan sıkıştırılır. Çtuzakışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
çekicilik soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi nite çtuzakışır sorusuna cevap ödemek muhtevain soğutma gruplarını ayrı ayrı incelemek gerekir.

çekicilik Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakarak gruplandırılır. En mefret ayrım ise ısı deposunın ne başüstüneğudur. Eğer ısı havaya atılıyorsa esir kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. çekicilik soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin esir soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çtuzakışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve etkili sıcaklıkta gaz halindeki soğutucu temizışsoy kondansere gönderilir. Fanlar muavenetı ile batarya yüzeyinde esir temizışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz lambası üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, esir soğutmalı chiller çtuzakışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har gazı ab ile soğutur. Gaz lambasıın soğutulması muhtevain esir soğutmalı bataryalar adına ab kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değhizmettiriciler kullanılır.

Chiller nite çtuzakışır diyenler muhtevain ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında ab kaynağı ihtiyacının olduğunu izhar etmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, kükremek, soğutma kulesi veya ölçün ab hattı mümkün. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek yerın mahcurlığı, enerji maliyetlerinin önemli fakat ab maliyetlerinin bağan başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çtuzakışabilme özelliğine sahip başüstüneğu muhtevain soğutma istenen bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülküsel çözüm katkısızlamaktadır. Su üstü vesaitının iklimlendirilmesi muhtevain de ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nite çtuzakışır diyenler muhtevain son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize ettiği muhtevain analog kapasitedeki chiller aletina kıyasla %65 henüz önemsiz hacim sağlamış olduğunı izhar etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çtuzakışma başarımındaki yükselme sebebi ile henüz bağan elektrik tüketimi yapar ve etkili başarım katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri başta edinmek üzere, besin ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, soğuk esir depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanma yerına mutabık chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi nite çtuzakışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve hizmetletmeniz muhtevain size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden hamil alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir